• Oznamujeme všetkým stravníkom a zákonným zástupcom detí a žiakov, že posledné odhlasovanie zo stravy v mesiaci december 2023 bude možné

do utorka 19.12.2023 do 13:00

Po tomto termíne už nie je možné odhlásiť sa z decembrových obedov pretože je potrebné účtovne uzavrieť kalendárny rok. V prípade choroby dieťaťa/žiaka, ktorý sa už nestihne odhlásiť zo stravy, si môže rodič dieťaťa/žiaka prevziať stravu v školskej jedálni v čase 11:30 až 12:00 pre MŠ a v čase 11:40 až 12:30 pre ZŠ a PŠ.

Za pochopenie ďakujeme!

• Vážení rodičia a zákonní zástupcovia detí a žiakov,

dovoľujeme si Vás informovať, že s platnosťou od 1.12.2023 sme aktualizovali čas vydávania stravy do obedárov.

V prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára:

• v čase od 11:40 do 13:00 hod. pre žiakov základnej a praktickej školy,
          • v čase od 11:30 do 12:15 hod. pre deti materskej školy.

Ďakujeme za pochopenie

• Dotácia na stravu od 01.09.2023

• Vážení rodičia, nižšie nájdete informácie k prihlasovaniu detí a žiakov na stravu a k uplatneniu na dotácie na stravu od 01.09.2023.

MŠ – predškoláci a žiaci ZŠ

Prihlasovanie na stravu a žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu podá rodič alebo zákonný zástupca (ďalej len „ZZ“) dieťaťa prostredníctvom jedného tlačiva.

V prípade ak rodič alebo ZZ používa aplikáciu edupage postupuje nasledovne:

V časti Žiadosti/Vyhlásenia kliknete na červený znak „PLUS“ z ponuky zvolíte možnosť „Zápisný lístok na stravovanie s NÁVRATKOU, vyplníte dátum kedy žiadosť vypĺňate potom v poli školský rok vyberiete možnosť 2023/2024, v poli návratka zvolíte prvú možnosť, ktorou potvrdzujete, že máte záujem o poskytnutie dotácie na stravu, v nasledujúcom poli zvolíte, ktorý ročník bude dieťa navštevovať, vyplníte číslo účtu kde v prípade vzniknutého preplatku škola zašle platbu a takto odoslanú žiadosť uložíte. Termín na podanie žiadosti je do 21.07.2023, po tomto dátume nedokážeme zabezpečiť poskytnutie dotácie.

V prípade ak rodič alebo ZZ nemá k dispozícii aplikáciu edupage postupuje nasledovne:

Zo stránky školy si stiahnete Zápisný lístok na stravovanie, ktorý vypíšete a hodíte do schránky školy najneskôr do 21.07.2023 alebo si Zápisný lístok na stravovanie vyžiadate od triedneho učiteľa a vyplnený mu ho vrátite do 30.06.2023.

V zápisnom lístku zároveň zaškrtnete či máte záujem o poskytnutie dotácie na stravu.

V prípade ak nestihnete odovzdať zápisný lístok na stravovanie v uvedených termínoch je možné tak urobiť aj neskôr, ale dotácia na stravu sa poskytne až od 01.10.2023 alebo od nasledujúceho mesiaca po mesiaci, v ktorom sa o dotáciu požiada.

MŠ – 2 až 5 ročné deti:

Nárok na dotáciu na stravu majú len dieťa, ktoré žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima.

Prihlasovanie dieťaťa na stravovanie: prihláška na stravovanie sa podáva v mesiaci september 2023 triednemu učiteľovi, bližšie informácie Vám poskytne triedy učiteľ pri nástupe do MŠ.

Praktická škola:

Prihlasovanie žiaka na stravovanie: prihláška na stravovanie sa podáva v mesiaci september 2023 triednemu učiteľovi, bližšie informácie Vám poskytne triedy učiteľ pri nástupe do PŠ.

• Strava zdarma - dotácia od 01.05.2023

• Vážení rodičia,

v zmysle schválenej novely zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách k stravovacím návykom majú od 01.05.2023 nárok na dotáciu na stravu deti navštevujúce základnú školu a deti navštevujúce posledný ročník materskej školy pri splnení týchto podmienok:

Rodič, alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti, požiada o poskytnutie dotácie na stravu najneskôr do 16. apríla 2023:

1. cez aplikáciu Edupage - v časti ŽIADOSTI/VYHLÁSENIA, kde nájdete Žiadosť o dotáciu na stravu – NÁVRATKA. Doplníte dátum odoslania a kliknete odoslať;
          2. osobne u triedneho učiteľa alebo na ekonomickom oddelení školy - len pre tých rodičov, ktorí nemajú aplikáciu Edupage;
          3. dieťa sa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v škole.

Na dotáciu na stravu nemá dieťa nárok, ak:

1. dieťa neodobralo stravu v danom stravovacom dni, nezúčastnilo sa výchovno-vzdelávacej činnosti v ZŠ a nebolo odhlásené z poskytovania stravy v ŠJ v danom stravovacom dni najneskôr do 13˚˚h predchádzajúceho pracovného dňa,
          2. dieťa odobralo stravu v danom stravovacom dni, ale nezúčastnilo sa výchovno-vzdelávacej činnosti v ZŠ a nebolo odhlásené z poskytovania stravy v ŠJ v danom stravovacom dni najneskôr do 13˚˚h predchádzajúceho pracovného dňa,
          3. dieťa neodobralo stravu v danom stravovacom dni, zúčastnilo sa výchovno-vzdelávacej činnosti v ZŠ a nebolo odhlásené z poskytovania stavy v ŠJ v danom pracovnom dni,
          4. dieťa odobralo desiatu, ale neodobralo obed a zúčastnilo sa výchovno-vzdelávacej činnosti v MŠ.

Dotácia na stravu je určená na prípravu obeda a čiastočne aj na prípravu desiaty (platí pre MŠ).

Výška poskytovanej dotácie na žiaka na jeden deň je v sume:

pre MŠ vo výške 1,40 €

pre 1. stupeň vo výške 2,10 €

pre 2. stupeň vo výške 2,30 €

Je potrebné, aby mal stravník uhradenú zálohovú platbu k 20.04.2023 - o výške zálohy bude informovať triedny učiteľ individuálne, alebo je možné si jej výšku overiť na tel. č. 0948 160 083. Následne nie je potrebné zasielať ďalšie platby.

V prípade diétnych stravníkov, ktorí majú záujem o dotáciu, je potrebné prísť osobne na ekonomické oddelenie školy.

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujete nás telefonicky na 0948 160 083.

Príloha: Informácia pre rodičov z ministerstva školstva:

Informácia pre rodiča dieťaťa z ministerstva škoslstva od 01.05.2023

Žiadosť rodič