• O nás

• Špeciálna základná škola  zabezpečuje výchovu a vzdelávanie žiakov  vo veku od 6 do 16 rokov. Špeciálna základná škola má zriadený aj prípravný ročník.

Poskytujeme výchovu a vzdelávanie:

• žiakom s ľahkým  mentálnym postihnutím – A-variant,
          • žiakom so stredným stupňom mentálneho postihnutia- B variant,
          • žiakom s ťažkým až hlbokým stupňom mentálneho postihnutia – C variant,
          • žiakom s viacnásobným postihnutím v kombinácii s telesným, sluchovým postihnutím a s narušenou komunikačnou schopnosť.
          • žiakom postihnutým autizmom  a ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím.

Obsah vzdelania je prispôsobený zdravotnému postihnutiu žiakov a je diferencovaný na varianty A, B, C.

Vo výchovno-vzdelávacom procese žiaci získavajú vedomosti, zručnosti a spôsobilosti potrebné pre uplatnenie sa v skutočnom živote. Dôraz kladieme na  komplexný rozvoj osobnosti dieťaťa, pri ktorom využívame špeciálne prístupy, metódy a pomôcky Po psychologickej a špeciálnopedagogickej diagnostike a po konzultácii s odborníkmi je pre žiaka zvolený tej najoptimálnejší výchovno-vzdelávací program.

Prístup ku každému žiakovi je individuálny. V triedach pracujú asistenti učiteľa alebo pomocné vychovávateľky.

Žiaci s ťažkým mentálnym postihnutím v kombinácii s inými pridruženými postihnutiami a žiaci s autizmom v kombinácii s mentálnym postihnutím sú vzdelávaní podľa individuálneho vzdelávacieho  programu, ktorý zohľadňuje ich individuálne možností a schopností vyplývajúce z ich zdravotného znevýhodnenia.

Našou prioritou je vytvoriť a poskytnúť žiakom príjemnú edukačnú atmosféru.

Materiálno-technické vybavenie školy je na dobrej úrovni. Škola má dielňu, cvičnú kuchynku, počítačovú učebňu, snoezelen. Žiakom, ktorí si to vyžadujú, sa poskytuje  fyzioterapia a logopédia. Súčasťou školy je školský pozemok s vyvýšenými záhonmi, ktoré využívajú žiaci na pestovanie byliniek či zeleniny. Na školskom dvore je k dispozícii žiakom multifunkčné ihrisko, fitnes stroj, trampolína a iné preliezačky a hojdačky.

Po skončení vyučovania škola ponúka žiakom kvalitné trávenie voľného času v školskom klube detí alebo v záujmových útvaroch.