• Rehabilitácia

•      V našej škole sa nachádza aj rehabilitačné pracovisko, slúžiace všetkým deťom.

Každé dieťa musí najprv absolvovať vstupnú prehliadku u rehabilitačného lekára, MUDr. Fabianovej. Podľa výsledku vyšetrenia je dieťa zaradené do indiv. programu cvičenia alebo do skupinového programu. Fyzioterapeuti potom postupujú podľa stanoveného rehabilitačného programu a rehabilitačného plánu.

Z prvkov liečebnej rehabilitácie sa využíva : individuálne cvičenie, asistované cvičenia, skupinové cvičenie, cvičenie s náčiním a cvičenia na prístrojoch. Cvičenia sú doplňované používaním rehab. techník podľa potreby dieťaťa.

Doplnkové procedúry, ktoré sa využívajú na pracovisku sú: hydroterapia so suchým zábalom, teplý zábal, Bio lampa, elektroliečba, taping. Zároveň sa rehab. cvičenie dopĺňa o nácvik sebaobsluhy a jemnú motoriku.