• Praktická škola v Poprade

• SPOJENÁ ŠKOLA, PARTIZÁNSKA 2, POPRAD

PRAKTICKÁ ŠKOLA

Praktická škola je súčasťou Spojenej školy v Poprade. Je určená pre žiakov s mentálnym postihnutím alebo viacnásobným postihnutím, ktorým stupeň postihnutia neumožňuje prípravu v odbornom učilišti.

Štúdium v praktickej škole je 3 ročné.

Po ukončení vzdelávania žiaci nezískavajú výučný list.

Dokladom  o získanom vzdelaní  je  vysvedčenie s uvedením zamerania činností, ktoré je žiak schopný vykonávať.

V doložke vysvedčenia sa uvádza: Žiak (žiačka)  získal(a)  nižšie  stredné odborné vzdelávanie.

UČEBNÝ  ODBOR:  SLUŽBY A DOMÁCE PRÁCE

Učebný odbor pripravuje žiakov na život v rodine, na sebaobsluhu, na rôzne jednoduché praktické práce, vrátane prác v domácnosti, pričom sa títo žiaci zacvičujú na vykonávanie jednoduchých pracovných činností spravidla pod dohľadom.

Praktická škola môže vzdelávať aj iné fyzické osoby s mentálnym postihnutím alebo mentálnym postihnutím v kombinácii s iným postihnutím, ktoré dovŕšili vek 18 rokov a neabsolvovali výchovu a vzdelávanie v odborom učilišti alebo praktickej škole. Praktická príprava na výkon jednoduchých pracovných činností žiakov sa vykonáva v priestoroch praktickej školy alebo na pracovisku mimo praktickej školy.