• Projekt „Pomocný vychovávateľ v materskej škole“

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo v rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky výzvu na predkladanie žiadostí na program „Pomocný vychovávateľ v materskej škole“.

Cieľom výzvy je podpora materských a špeciálnych materských škôl prostredníctvom zamestnania pomocného vychovávateľa ako nepedagogického zamestnanca na pomoc pri poskytovaní povinného predprimárneho vzdelávania deťom so zdravotným znevýhodnením a/alebo deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Naša materská škola sa v roku 2021 úspešne zapojila do výzvy a splnila kritériá pre pridelenie dvoch pomocných vychovávateľov, ktorí u nás pôsobia od 1.2.2022.

Naši pomocní vychovávatelia vykonávajú pomocné práce pri realizácii výchovno-vzdelávacej činnosti, poskytujú deťom fyzickú starostlivosť a podporu pri samoobslužných činnostiach, pomáhajú deťom pri upevňovaní ich hygienických návykov a prispievajú k implementácii povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole.

Dôležitou súčasťou programu je vzdelávanie pomocných vychovávateľov, ktoré je zabezpečené prostredníctvom krajských pracovísk Metodicko-pedagogického centra a jeho cieľom je skvalitniť úroveň starostlivosti o deti v našej materskej škole.

Program "Pomocný vychovávateľ v materskej škole" je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.