• Návšteva Tatranskej galérie

• Keďže má Tatranská galéria pre všetkých návštevníkov vianočný darček v podobe voľného vstupu, využili sme ho a so žiakmi 3.A sme si pozreli výstavu Petra a Jakuba Pollága a  výstavu Anjel Vianoc. Medzi vystavenými prácami sme našli aj tie naše a veľmi sme sa potešili.

• Anjel Vianoc výtvarná súťaž

• Každoročne sa žiaci našej školy zúčastňujú výtvarnej súťaže Anjel vianoc, ktorú usporadúva Tatranská galéria v Poprade. Na našu veľkú radosť sa viacerí naši žiaci umiestnili na prvých miestach a získali diplom a vecné ocenenie. Svoju výhru si boli osobne prebrať na vernisáži spojenej s výstavou vytvorených prác. Z očarujúce výstavy sme si odniesli inšpiráciu do ďalšieho roka.

• Vernisáž Anjel Vianoc 2023

• Vernisáž výtvarnej súťaže  sa uskutočnila 14. 12. 2023 v Tatranskej galérii v Poprade.  Z 3. A triedy získali 2. miesto vo svojej kategórii Lea Džurná a Matias Kuchta. Do výtvarnej súťaže prišlo viac ako 1700 prác. Blahoželáme!

• Oznamujeme všetkým stravníkom a zákonným zástupcom detí a žiakov, že posledné odhlasovanie zo stravy v mesiaci december 2023 bude možné

do utorka 19.12.2023 do 13:00

Po tomto termíne už nie je možné odhlásiť sa z decembrových obedov pretože je potrebné účtovne uzavrieť kalendárny rok. V prípade choroby dieťaťa/žiaka, ktorý sa už nestihne odhlásiť zo stravy, si môže rodič dieťaťa/žiaka prevziať stravu v školskej jedálni v čase 11:30 až 12:00 pre MŠ a v čase 11:40 až 12:30 pre ZŠ a PŠ.

Za pochopenie ďakujeme!

• Svet očami autistov – vyhodnotenie súťaže

• Žiaci našej školy sa v mesiaci október zúčastnili výtvarnej súťaže „Svet očami autistov“. Vo svojej tvorbe použili kombinácie rôznorodých výtvarných techník a z tvorby sa veľmi tešili.  Náš žiak Alex Ožvoldík získal 3. miesto v II. kategórii. Výhercovi srdečne Gratulujeme. Tento úspech nás motivuje k ďalším výtvarným súťažiam, na ktoré sa už teraz tešíme.

• Vianočná besiedka

• Vianoce - čas lásky, pokoja a radosti. Tak by sme mohli charakterizovať  tie nádherné dni naplnené očakávaním, radosťou a láskou. V  našej škole sa tento vianočný čas spája s „Vianočnou besiedkou“. Žiaci potešili obecenstvo vianočnými koledami, básničkami, scénkami a  peknými vianočnými piesňami. Žiakom, ale aj našim kolegyniam, ktoré odviedli kus poriadnej práce patrí veľká vďaka.  Neostáva nám nič iné, len povedať – ďakujeme.

• Mikuláš

• Tak ako každý rok, aj tento, si na nás dobrý strýčko Mikuláš spomenul. A ako býva dobrým zvykom, zavítal medzi nás. Spolu s anjelom a čertom našich žiačikov trošku preverili, či sa učia, poslúchajú a tí to mali možnosť dokázať peknou básničkou alebo pesničkou... Veru, už sa nám to tu začína „zvianočnievať“... A práve teraz je ten najlepší čas zamyslieť sa nad zmyslom týchto tradícií, aby sa z nich nevytratilo čaro a láska...  Ďakujeme, Mikuláš! A na budúci rok Ťa budeme čakať zas!