• Príloha č. 3

Vyjadrenie Rady školy pri Spojenej škole, Partizánska 2, Poprad k Správe o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v školskom roku 2020/2021

Rada školy sa vyjadruje k hodnotiacej správe:

Body 1.  a) – d):

Identifikačné údaje školy, údaje o členení počtu žiakov na ročníky, triedy a oddelenia ŠKD, počet zapísaných žiakov je pravdivý a zodpovedal skutočnosti v predchádzajúcom školskom roku.

Bod 1.  e):

Prepočítaný počet pedagogických a odborných zamestnancov na škole je 46,8, z toho všetci pedagogickí a odborní zamestnanci  sú kvalifikovaní. Odbornosť vyučovania v Spojenej škole, Partizánska 2, Poprad,  tvorí príloha č. 1.

Bod 1.  f):

Plnenie kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov sa uskutočňovalo formou vzdelávania v rámci plánu profesijného rozvoja pedagogických a odborných zamestnancov.

Bod 1.  g):

Učitelia zapojili žiakov do rôznych spoločenských a športových akcií. Spojená škola sa každoročne prezentuje na verejnosti v rôznych aktivitách organizovaných školou, mestom a inými organizáciami.

Bod 1.  h):

Škola sa zapojila do spolupráce na viacerých projektoch, ktoré využila na zlepšenie komplexnej starostlivosti o deti so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami a  na zakúpenie učebných pomôcok (spoločnosť LIDL: VÁŠ NÁKUP = VEĽKÁ POMOC).

Škola aj naďalej pokračuje v projekte „Mobilný pedagóg“ v spolupráci s nadáciou Pontis, ktorá prebieha od 1.11.2015.

V dôsledku dlhodobého prerušovania vyučovania škola zorganizovala „Letnú školu“ od 9.8.2021 do 13.8.2021. Tento rozvojový projekt vyhlásilo MŠVVaŠ SR na zmiernenie dopadov krízového obdobia spôsobené epidémiou COVID-19.

Všetky uvedené aktivity boli uskutočnené s prihliadnutím na dodržiavanie prísnych hygienických zásad.

Bod  1.  i):

Výsledky a závery ŠŠI, ktorá sa konala v novembri 2006 a 12. – 15. apríla 2016, sú uvedené v príslušnom  bode a konštatujeme, že odborné a pedagogické riadenie školy je na dobrej úrovni.

Bod  1.  j):

Škola sa nenachádza v účelovom zariadení pre daný typ školy, preto priestory nezodpovedajú požiadavkám pre výchovu a vzdelávanie detí s rôznym druhom a stupňom postihnutia. Vďaka vedeniu  školy sa čiastočne prispôsobili priestory vybudovaním bezbariérových vstupov, rekonštrukciou jedálne,  rehabilitačného pracoviska, vybudovaním zvislej plošiny pre imobilných  žiakov a  vybavením relaxačnej miestnosti. Bol zrealizovaný projekt „Rekonštrukcia a modernizácia Špeciálnej základnej školy v Poprade“  - A pavilón a „Rekonštrukcia a nadstavba B pavilónu“, čím sa čiastočne zlepšili podmienky pre výchovu a vzdelávanie handicapovaných žiakov a detí už od predškolského veku z Popradu a širokého okolia. Od 1.9.2016 boli otvorené dve triedy ŠMŠ a od 1.9.2020 bola otvorená ďalšia trieda ŠMŠ v dôsledku zvyšujúceho sa počtu detí so zdravotným znevýhodnením.

Body  2.  a) - h):

V bode 2 sú uvedené údaje o počte prijatých a zapísaných žiakov vzdelávaných v jednotlivých triedach podľa ročníkov a stupňov zdravotného znevýhodnenia. Podľa výsledkov hodnotenia žiakov podľa poskytovaného stupňa vzdelávania z celkového počtu všetkých žiakov neprospel iba jeden.

Škola vzdeláva väčšinou žiakov s ťažším mentálnym postihnutím a ich uplatnenie na trhu práce je veľmi ťažké.

Bod  3.  a):

Správu a komentár o hospodárení za rok 2020 tvorí prílohu č. 2.

Body  3.  b) -- c):

Z dôvodu pandemickej situácie COVID-19  a na základe rozhodnutia ministra školstva,  bolo prerušené  záujmové vzdelávanie a prevádzka CVČ. Škola nemohla zabezpečiť takýto druh vzdelávania dištančnou formou. Žiaci sa zapájali do voľnočasových aktivít iba v oddeleniach školského klubu.

Spolupráca s rodičmi a inými subjektami je na veľmi dobrej úrovni.

Bod  3. d):  Činnosť CŠPP pri Spojenej škole, Partizánska 2 Poprad, je na veľmi dobrej úrovni a jej služby využívajú klienti nielen z Popradu, ale aj z iných regiónov.

Rada školy pri Spojenej škole v Poprade vzala na vedomie Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v školskom roku 2020/2021, ktorá bola prerokovaná na zasadnutí rady školy dňa 14.10.2021.

V Poprade,  14.10.2021                                        Ing. Eva Peťovská, predsedníčka rady školy