• Príloha č. 5

Vyjadrenie Rady školy pri Spojenej škole, Partizánska 2, Poprad k Správe o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v školskom roku 2019/2020

(v zmysle vyhlášky MŠ SR č. 9/2006 Z.z. zo 16.12.2005 a Metodického usmernenia MŠ SR č. 10/2006-R z 25.5.2006)

Rada školy sa vyjadruje k hodnotiacej správe:

Body 1.  a) – f):

Identifikačné údaje školy, údaje o členení na ročníky, triedy, počet zapísaných žiakov a prospech žiakov sú pravdivé a zodpovedali skutočnosti v predchádzajúcom školskom roku. Realizácia zmien ŠkVP, ktorá nastala v dôsledku mimoriadnej situácie v období od 12.3. do 31.5.2020, pre praktickú školu až  do 19.6.2020, vrátane informácii o organizácii vzdelávania, jeho obsahu a spôsobe hodnotenia v jednotlivých ročníkoch, predmetoch a stupňoch postihnutia tvorí príloha č. 1.

Body 1.  g)  a  h):

Prepočítaný počet zamestnancov na škole je 62, z toho všetci pedagogickí a odborní zamestnanci  sú kvalifikovaní. Údaje o odbornosti  zamestnancov sú podrobnejšie uvedené    v  tabuľke o odbornosti vyučovania, ktorá tvorí prílohu č. 2.

Body 1.  i)  a  j):

Spojená škola sa každoročne prezentuje na verejnosti v rôznych aktivitách organizovaných školou, mestom a inými organizáciami.

Škola vypracovala viacero projektov na získanie finančných prostriedkov, ktoré využila na zlepšenie komplexnej starostlivosti o deti so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami a  na zakúpenie učebných pomôcok. Ďalej sa škola zapojila do projektov: „Mobilný pedagóg“ v spolupráci s nadáciou Pontis, do národného projektu VÚDPaP s názvom „Štardardizáciou  systému poradenstva a prevencie k inklúzii a úspešnosti na trhu práce „Štardardy“ “. V spoluráci s Nadáciou pre deti Slovenska, Nadáciou Miroslava Šatana – XII. Ročník Charity Folf Cup a pána Petra Bondru, OZ KORÁLKY a OZ Rodičovská rada pri ŠZŠ, Partizánska 2, Poprad sa podarila zrealizovať výstavba multifunkčného ihriska v areáli školy, ktoré zlepší podmienky pre telesné a športové aktivity našich žiakov.

Bod  1.  k):

Výsledky a závery ŠŠI, ktorá sa konala v novembri 2006 a 12. – 15. apríla 2016, sú uvedené v prísl.  bode a konštatujeme, že odborné a pedagogické riadenie školy je na dobrej úrovni.

Body  1.  l)  a  m):

Škola sa nenachádza v účelovom zariadení pre daný typ školy, preto priestory nezodpovedajú požiadavkám pre výchovu a vzdelávanie detí s rôznym druhom a stupňom postihnutia. Vďaka vedeniu  školy sa čiastočne prispôsobili priestory vybudovaním bezbariérových vstupov, rekonštrukciou jedálne,  rehabilitačného pracoviska, vybudovaním zvislej plošiny pre imobilných  žiakov a  vybavením relaxačnej miestnosti. Bol zrealizovaný projekt „Rekonštrukcia a modernizácia Špeciálnej základnej školy v Poprade“  - A pavilón a „Rekonštrukcia a nadstavba B pavilónu“, čím sa čiastočne zlepšili podmienky pre výchovu a vzdelávanie handicapovaných žiakov a detí už od predškolského veku z Popradu a širokého okolia.

Správu a komentár o hospodárení za rok 2019 tvorí prílohu č. 3.

Body  1.  n) - p):

Ciele, ktoré si škola vytýčila z hľadiska dlhodobej koncepcie, boli vo väčšine splnené. Ciele, ktoré sú len čiastočne splnené, sa plnia priebežne.

Škola vzdeláva väčšinou žiakov s ťažším mentálnym postihnutím a ich uplatnenie na trhu práce je veľmi ťažké.

Body  2.  a) - d):

V škole sa dodržiavajú psychohygienické podmienky výchovy a vzdelávania žiakov.

Žiaci sa vo voľnom čase zapájajú do záujmových činností v krúžkoch a oddeleniach školského klubu a CVČ. Spolupráca s rodičmi a inými subjektami je na veľmi dobrej úrovni.

Bod  3.: Činnosť CŠPP pri spojenej škole je na veľmi dobrej úrovni a jej služby využívajú klienti nielen z Popradu, ale aj z iných regiónov.

Rada školy pri Spojenej škole v Poprade vzala na vedomie Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v školskom roku 2019/2020, ktorá bola prerokovaná na zasadnutí rady školy dňa 14.10.2020.

V Poprade,  14.10.2020                                        Ing. Eva Peťovská, predsedníčka rady školy