- Správa o VVČ za š.r. 2012/2013
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Príloha č. 4
- Správa o VVČ za š.r. 2013/2014
- Príloha č.1
- Príloha č.2
- Príloha č.3
- Príloha č.4
- Správa o VVČ za š.r. 2014/2015
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Príloha č. 4
- Správa o VVČ za š.r. 2015/2016
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Príloha č. 4
- Správa o VVČ za š.r. 2016/2017
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Príloha č. 4
- Správa o VVČ za š.r.2017/2018
- Príloha č.1
- Príloha č.2
- Príloha č. 3
- Príloha č. 4
- Správa o VVČ za š.r. 2018/2019
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Príloha č. 4
- Príloha č. 5 Komentár k správe o hospodárení za rok 2018
- Správa o VVČ za š.r. 2019/2020
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Príloha č. 4
- Príloha č. 5
- Správa o VVČ za š.r. 2020/2021
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Správa o VVČ za š.r. 2021/2022
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Správa o VVČ za š. r. 2022/2023
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Správa o VVČ za š.r. 2023/2024
- Príloha č. 1
- Príloha č. 2
- Príloha č. 3
- Komentár k správe a hospodárení za rok 2023
Nadpis
Príloha č. 3
Vyjadrenie Rady školy pri Spojenej škole, Partizánska 2, Poprad k Správe o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v školskom roku 2021/2022
Rada školy sa vyjadruje k hodnotiacej správe:
Body 1. a) – d):
Identifikačné údaje školy, údaje o počtoch detí a žiakov, tried a oddeleniach ŠKD sú pravdivé a zodpovedali skutočnosti v danom školskom roku.
Bod 1. e):
Prepočítaný počet pedagogických a odborných zamestnancov na škole je 47,6. Všetci pedagogickí a odborní zamestnanci sú kvalifikovaní. Odbornosť vyučovania v Spojenej škole, Partizánska 2, Poprad tvorí príloha č. 1.
Bod 1. f):
Plnenie kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov sa uskutočňovalo formou vzdelávania v rámci plánu profesijného rozvoja pedagogických a odborných zamestnancov. Všetci pedagogickí a odborní zamestnanci sa zúčastňovali aktualizačného vzdelávania.
Bod 1. g):
Spojená škola zapájala svojich žiakov pod vedením pedagógov do rôznych spoločenských a športových aktivít a súťaží. Učitelia pre žiakov zorganizovali náučné výlety s rôznou tematikou. Škola dlhodobo spolupracuje s mestskými a inými inštitúciami a prezentuje sa na verejnosti.
Bod 1. h):
V školskom roku 2021/2022 sa škola zapojila do viacerých projektov, v rámci, ktorých sa zúčastnila na rôznych aktivitách. Účasť v národných projektoch a na vzdelávaní VÚDPaP prispela k zvýšeniu kvalifikácie zamestnancov, a tým aj k zlepšeniu starostlivosti o detí a žiakov.
V rámci národného projektu Sme si rovní škola nadviazali spoluprácu s regionálnym centrom včasnej pomoci, ktoré zriadil Slovenský paralympijský výbor.
Vďaka účasti v projekte, ktorý organizovala spoločnosť Lidl Slovenská Republika pod názvom „Maľované Slovensko“ škola zabezpečila pre žiakov a pedagógov potrebné IKT vybavenie.
Škola aj naďalej pokračuje v projekte „Mobilný pedagóg“ v spolupráci s nadáciou Pontis, ktorá prebieha od 1.11.2015.
Bod 1. i):
Výsledky a závery ŠŠI, ktorá sa konala v novembri 2006 a 12. – 15. apríla 2016, sú uvedené v príslušnom bode a konštatujeme, že odborné a pedagogické riadenie školy je na dobrej úrovni.
Bod 1. j):
Škola sa nenachádza v účelovom zariadení pre daný typ školy, preto priestory nezodpovedajú požiadavkám pre výchovu a vzdelávanie detí s rôznym druhom a stupňom postihnutia. Vďaka vedeniu školy sa čiastočne prispôsobili priestory vybudovaním bezbariérových vstupov, rekonštrukciou jedálne, rehabilitačného pracoviska, vybudovaním zvislej plošiny pre imobilných žiakov a vybavením relaxačnej miestnosti. Bol zrealizovaný projekt „Rekonštrukcia a modernizácia Špeciálnej základnej školy v Poprade“ - A pavilón a „Rekonštrukcia a nadstavba B pavilónu“, čím sa čiastočne zlepšili podmienky pre výchovu a vzdelávanie handicapovaných žiakov a detí už od predškolského veku z Popradu a širokého okolia. Od 1.9.2020 škola v dôsledku zvyšujúceho sa počtu detí so zdravotným znevýhodnením rozšírila kapacity ŠMŠ o jednu triedu, čím sa počet tried ŠMŠ zvýšil na tri.
Bod 1. k):
Silnou stránkou školy je najmä kvalifikovanosť pedagogických a odborných zamestnancov a komplexnosť ich ďalšieho vzdelávania. Pre rodičov a žiakov poskytuje škola možnosť individuálneho vzdelávania a individuálny prístup. Napriek tomu, že škola sa nenachádza v účelovom zariadení pre daný typ školy, jej interiér je upravený a prostredie školy je príjemné, bezpečné a kultúrne. Škola je pripojená na internet a vybavenosť pomôckami a materiálno-technickým vybavením je na dobrej úrovni, ktorá pokrýva potreby detí, žiakov a zamestnancov. Ponuka záujmovej činnosti pre žiakov je široká a škola využíva možnosti zapájania sa do vhodných mimoškolských projektov. V oblasti prezentácie školy na verejnosti škola využíva viaceré dostupné možnosti a má vybudovanú tradíciu organizovania rôznych podujatí. Spolupráca školy s rodičmi je bezproblémová a na vysokej úrovni, k čomu prispieva aj dobrá informovanosť rodičov o akciách školy.
Slabé stránky školy vychádzajú najmä z priestorových podmienok a zo zastaraného technického a prevádzkového vybavenia. V elokovanom pracovisku je neekonomický plynový kotol, ktorý má vysokú spotrebu zemného plynu. Dielne je potrebné vybaviť novým náradím a ďalším materiálom na skvalitnenie pracovného vyučovania, zároveň je potrebné doplniť vybavenie cvičných kuchyniek pre žiakov praktickej školy. V škole je nevyhovujúca cvičebňa a absencia telocvične. Je potrebné vytvoriť bezpodnetovú miestnosť, ktorá by slúžila pre deti a žiakov s poruchou autistického spektra. Na školskom dvore je nevyhovujúce pieskovisko, ktoré je pred znovuuvedením do prevádzky potrebné zrekonštruovať. Napriek navýšeniu kapacity ŠMŠ od 1.9.2022 je z dôvodu pribúdajúceho počtu zdravotne ťažko postihnutých detí s povinným predprimárnym vzdelávaním a požiadavkou od rodičov týchto detí, potrebné rozšíriť kapacitu ŠMŠ a to nielen s poldennou prevádzkou ale aj s celodennou prevádzkou.
Body 2. a) - h):
V bode 2 sú uvedené údaje o počte žiakov v škole podľa stupňov zdravotného znevýhodnenia, údaje o prijatých a zapísaných žiakoch, údaje o počte žiakov, ktorí si podali prihlášku na strednú školu spolu s počtom úspešne prijatých žiakov. Úspešnosť prijatých žiakov bola 100%.
Z výsledkov hodnotenia žiakov podľa poskytovaného stupňa vzdelávania vyplýva, že všetci žiaci prospeli.
Škola vzdeláva väčšinou žiakov s ťažším mentálnym postihnutím a ich uplatnenie na trhu práce je veľmi ťažké.
Bod 3. a):
Správu a komentár o hospodárení za rok 2021 tvorí prílohu č. 2.
Body 3. b) -- c):
Škola pre žiakov na začiatku roka pripravila možnosť zapojiť sa do rôznych voľnočasových aktivít. Žiaci mali na výber z 13tich krúžkov a záujmových útvarov v CVČ.
V ŠKD bolo v školskom roku 2021/2022 zriadených 6 oddelení do ktorých sa zapísalo spolu 53 žiakov.
Spolupráca s rodičmi a inými subjektami je na veľmi dobrej úrovni.
Bod 3. d): Činnosť CŠPP pri Spojenej škole, Partizánska 2 Poprad, je na veľmi dobrej úrovni, primárne poskytuje starostlivosť klientom z okresu Poprad avšak na žiadosť zákonných zástupcov poskytuje služby aj klientom z iných regiónov.
Rada školy pri Spojenej škole v Poprade vzala na vedomie Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v školskom roku 2021/2022, ktorá bola prerokovaná na zasadnutí rady školy dňa 13.10.2022.
V Poprade, 13.10.2022 Ing. Mária Pavlanská, predsedníčka rady školy