• Zimná kalokagatia

• Dňa 21.4. 2022 sa naši žiaci Lea Kenézová a Denis Mirga zúčastnili slávnostného vyhodnotenia kultúrno-umeleckých súťaží ZIMNEJ KALOKAGATIE. Vyhodnotenie sa konalo v kongresovej sále v hoteli Patria na Štrbskom plese, kde si žiaci prevzali diplom a malý darček. Denis získal 1. Miesto a Lea 2. Miesto so svojimi nádhernými výkresmi a týmto našim žiakom gratulujeme a tešíme sa z ich úspechov.

• Ovocie ako superhrdina

• V tomto jarnom období sme sa zapojili do výtvarnej súťaže "Nakresli svoje obľúbené ovocie/zeleninu ako superhrdinu"Hlavným cieľom našich výtvarných aktivít bolo  zameranie a rozvíjanie pozornosti na vytváranie pozitívneho vzťahu detí k zelenine a ovociu. Vyhlasovateľom súťaže je tím HOOK s. r. o.  - školské ovocie. Ďakujem vyhlasovateľovi súťaže za podnetnú tému, ktorá našich žiakov veľmi zaujala.

• Dobšinského noc

• Nebýva zvykom, aby žiaci zostávali v škole v čase, keď na televíznej obrazovke beží večerníček. No naši žiaci to predsa zažili. Vo štvrtok 31. marca nocľažníci s netradičnou školskou výbavou – so spacákmi a karimatkami sa rozložili vo svojich triedach. Starostlivé mamičky nachystali svojim deťom veľa dobrôt. Pani učiteľky prichystali divadelné predstavenie o Perníkovej chalúpke. Pestrý program pokračoval spievaním piesní a večernou diskotékou. Samotný program pokračoval aj na druhý deň, návštevou kina Tatran. Pozreli sme si rozprávku „Spievaj 2“, z ktorej deti mali veľkú radosť.  Bol to pre všetkých veľký zážitok. Určite si to zopakujeme aj na ďalší rok.

• Prednes poézie a prózy "Podtatranský Kubko"

• Dňa 25. 3. 2022 sa uskutočnil na našej škole  prednes poézie a prózy „Podtatranský Kubko“. Tento  rok  bola  účasť  v súťaži  veľmi  vysoká,  čo  svedčí  o tom, že  žiaci  majú stále radi slovenskú literatúru,  ako  aj  súťaženie.  Žiaci boli odmenení diplomami a vecnými cenami.