• Pokyny k prihlasovaniu na stravovanie pre nový školský rok 2022/2023

• Záujem žiaka/dieťaťa o stravovanie v školskom roku 2022/2023 je potrebné nahlásiť telefonicky na tel. č.: 0948 160 083 alebo triednemu učiteľovi v deň nástupu žiaka/dieťaťa do SŠ/ŠMŠ.

Následne je potrebné vyplniť záväznú prihlášku na stravovanie, ktorá je k dispozícii na stránke školy v sekcii „Školská jedáleň“ alebo Vám ju po vyžiadaní odovzdá triedny učiteľ pri nástupe žiaka/dieťaťa do SŠ/ŠMŠ. Vyplnenú prihlášku môžete odovzdať triednemu učiteľovi alebo na ekonomickom oddelení školy.

Zároveň je potrebné uhradiť zálohovú platbu v termíne najneskôr do 5.9.2022 (pre zabezpečenie stravy od 6.9.2022).

Žiaci/deti nahlásení na stravovanie po 5.9.2022 budú prihlásení na stravu automaticky od nasledujúceho dňa po pripísaní zálohovej platby na náš účet.

Žiaci/deti, ktorí navštevovali našu SŠ/ŠMŠ v šk. roku 2021/2022 nemusia uhrádzať v termíne do 5.9.2022 zálohovú platbu na stravovanie. Kredit zo šk. roka 2021/2022 im bol prevedený do šk. roka 2022/2023 a pri nástupe žiaka/dieťaťa do SŠ/ŠMŠ bude zákonnému zástupcovi oznámená jeho výška a suma, ktorú bude potrebne uhradiť za stravné na mesiac október 2022.

V prípade, že kredit zo šk. roku 2021/2022 nebude dostatočne vysoký na to aby pokryl sumu stravného na mesiac september bude zákonný zástupca žiaka/dieťaťa vyzvaný na uhradenie potrebnej sumy do 9.9.2022.

V školskom roku 2022/2023 sa obedy pre prihlásených stravníkov začnú podávať od 06.09.2022.

Termín úhrady a výška stravného:

1. za žiakov/deti, ktorí nepoberajú dotáciu na podporu stravovacích návykov (vrátane žiakov PŠ):

do 20. kalendárneho dňa v predchádzajúcom mesiaci

Výška paušálnej platby: ŠMŠ a I. stupeň – 28,20€     II. Stupeň – 30,00€       PŠ – 32,40€

1. za žiakov navštevujúcich SŠ, ktorí poberajú dotáciu na podporu stravovacích návykov:

do 02. septembra príslušného kalendárneho roka.

Výška zálohovej platby je 30 €

(v prípade, že z dôvodu neodhlásenej stravy dôjde ku kráteniu zálohy je potrebne jej výšku obnoviť k 15. januáru príslušného kalendárneho roka alebo po vyzvaní pracovníčkou školskej jedálne)

1. za detí navštevujúce ŠMŠ, ktoré poberajú dotáciu na podporu stravovacích návykov:

do 02. septembra príslušného kalendárneho roka.

Výška zálohovej platby je 20 €

(v prípade, že z dôvodu neodhlásenej stravy dôjde ku kráteniu zálohy je potrebne jej výšku obnoviť vždy k 15. novembru, k 15. januáru a k 15. máju príslušného kalendárneho roka alebo po vyzvaní pracovníčkou školskej jedálne).

Nárok na poskytnutie dotácie na stravu majú:

1. deti, ktoré navštevujú MŠ alebo ZŠ a žijú v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi (ďalej len „dieťa v HN“) alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima (ďalej len „dieťa v ŽM“) - v zmysle § 4 ods. 3 písm. b) zákona o dotáciách;
            2. deti, ktoré navštevujú ZŠ a žijú v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo 6 rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku, (ďalej len „deti bez daňového bonusu), túto skutočnosť rodič podľa § 4 ods. 4 preukazuje škole čestným vyhlásením. V prípade, ak sa na dieťa poskytuje dotácia na stravu z titulu neuplatnia si tohto zvýšeného daňového bonusu, rodič nemá nárok ani na základný daňový bonus;
            3. deti, ktoré dovŕšili 15 rokov veku a navštevujú ZŠ je možný súbeh poberania daňového bonusu a dotácie na stravu, ak rodič vypíše čestné vyhlásenie.

Bankové spojenie:                             SK27 8180 0000 0070 0062 8887

Konštantný symbol:                           0308

Poznámka príkazu na úhradu:          meno a priezvisko dieťaťa

Prihlásiť na stravu alebo odhlásiť  dieťa zo stravy je potrebné najneskôr deň vopred do 13.00 h.

Deti navštevujúce ŠMŠ je možné na pondelok prihlásiť alebo odhlásiť zo stravy najneskôr v pondelok ráno do 7:45 (neplatí pre žiakov SŠ a dospelých stravníkov).

Možnosti odhlasovania zo stravy:

• cez webovú stránku a mobilnú aplikáciu Edupage alebo
            • telefonicky na tel. č.: 0948 160 083 (v čase 7:30 – 13:00).

V prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 11.40 do 13.00 h.

Za včas neodobranú stravu sa náhrada neposkytuje. Z dôvodu zálohových platieb vznikajú preplatky, ktoré stravníkom vraciame na účet vždy po skončení školského roka, najneskôr do konca júla. Odhlásenie stravy je možné realizovať najneskôr deň vopred v pracovných dňoch od 07.30h do 13:00h na telefónnom čísle 0948 160 083 alebo cez webovú stránku a mobilnú aplikáciu Edupage.

Poprad, 22.08.2022