• Gaňov literárny Prešov

• Dňa 10.mája 2022 sa žiaci našej školy  Denis Mirga ( 5.A)   a Boris Ján Sidor  ( 2.A ) zúčastnili súťaže v prednese poézie a prózy s názvom Gaňov literárny Prešov. Toto podujatie písalo v tomto roku už svoju 25 kapitolu. Zúčastnili sa na ňom žiaci špeciálnych  a praktických škôl z celého Prešovského kraja. Naši žiaci reprezentovali našu školu i okres Poprad. V náročnej konkurencii sa nestratili a úspešne reprezentovali našu školu.

• Školská športová olympiáda

• 20. 5.2022 zorganizovala naša škola školskú športovú olympiádu. Celú športovú aktivitu otvoril Mgr. Erik Kromka príhovorom, počas ktorého sme vztýčili olympijskú vlajku a zapálili olympijský oheň. Zástupca z radu športovcov Martin Kollárik predniesol sľub o dodržiavaní pravidiel súťaženia v duchu fair play. Po tomto slávnostnom ceremoniáli sa začali jednotlivé disciplíny. Súťažilo sa v hode loptičkou, člnkovom behu a sklápačkách. V našich športových aktivitách nás prišli podporiť aj slovenskí paraolympionici Dušan Pitoňák a Peter Jambor. Našim športovým nadšencom priblížili základy carlingu a stolného tenisu. Veríme, že táto návšteva nebola posledná a tešíme sa na ďalšie stretnutie. Všetkým súťažiacim ďakujeme za ich skvelé športové výkony.  A čo dodať? ŠPORTU ZDAR !!!

• S vďakou našim mamám- ocenenie

• V tento krásny predletný deň nás veľmi potešilo ocenenie vo výtvarnej súťaži " S vďakou našim mamám".  Získala ho naša prváčka Lea Džurná. pevne veríme. že ju to povzbudí k ďalšej výtvarnej činnosti.

• ,,Biblia očami detí“

• Žiaci našej školy sa zapojili do výtvarnej súťaže : ,,Biblia očami detí“. Témou prác v tomto školskom roku bolo: ,,Putovanie za cieľom“ - Skutky apoštolov. Žiaci pracovali pod vedením pani učiteľky Greňovej, ktorá im vybrala tému:,,Zoslanie Ducha Svätého“. Žiaci pracovali rôznymi výtvarnými technikami. Jednou z techník bola aj práca z hlinou, za čo patrí poďakovanie aj kolegyni Monike Kerkešovej.

V Diecéznom kole 2021/2022, dostali ocenenie :

1. miesto Kevin Krajč žiak 8.D

2. Zvláštne ocenenie patrí žiakom 7.B – triedy za jedinečnú prácu s hlinou. A to žiaci:

• Dávid Bača

• Anna Mária Bačová

• Maroš Jacko

• Martin Kolárik

• Eva Bačová

• Martina Pechová

Žiaci mali veľkú radosť z ocenenia, ešte väčšiu radosť máme my učitelia.

• Zmena výšky stravného od 1. júna 2022

• Vážení rodičia a stravníci,

na základe VZN č. 4/2022 a Pokynu č. 7/2022 mesta Poprad dochádza od 01.06.2022 k zmene termínu úhrady stravného a k zvýšeniu poplatkov za stravu.

Bližšie informácie nájdete TU

• Tatranská galéria – Batika

• S našimi žiakmi sme prijali pozvanie do Tatranskej galérie a zúčastnili sme sa tvorivých dielní na tému Batika. So žiakmi sme si ozdobili tričká podľa vlastnej fantázie jednou z najstarších textilných techník. Každý žiak si vytvoril svoje vlastné originálne tričko.

• Podtatranská knižnica v Poprade

• So žiakmi sme sa zúčastnili podujatia v Podtatranskej knižnici na tému – Maľovanie podľa hudby. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, kresliť/maľovať len tak niečo bez toho, aby ste tomu vedome dávali istú formu? My sme si to s našimi žiakmi vyskúšali. Na úvod sme si pozreli rôzne abstraktné obrazy. Následne sme si posadali za stôl a pustili nám skladby s rôznym tempom. Cieľom tejto aktivity nebolo kresliť konkrétne veci ale kresliť to, čo cítime pri počúvaní danej hudby. Či už to boli čmáranice, čiary, alebo rôzne vlnovky. Na záver sa nás nikto nepýtal, čo sme namaľovali, ale ako sme sa pri tom cítili a či sa nám daná aktivita páčila.