• „MY VÁM VY NÁM“

• Dňa 21.10.2022 sa naši žiaci Spojenej školy na Partizánskej ulici zúčastnili workshopu so známou keramikárkou Soňou Zeliskovou. Tá si pre nás pripravila veľmi pestrý program v podobe ukážok  práce s hlinou a  výrobok v podobe rybky, ktorý si deti  dotvorili.

• Slalom na suchu

• Žiaci našej školy sa zúčastnili v sobotu 8.10.2022 na športovej súťaži v Spišskom Bystrom. Jesenné počasie všetkým športovcom prialo a zápolenia medzi jednotlivými kategóriami prebiehali v priateľskom duchu. Víťazmi sa stali všetci, ktorí pribehli do cieľa. Naši žiaci si zmerali sily so svojimi rovesníkmi z iných škôl, bola to pre nich cenná skúsenosť a už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto športovej súťaže.

• Tvorivé dielne v TATRANSKEJ GALÉRII

• Dňa 11.10.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili podujatia  v rámci umelecko – edukatívneho projektu s názvom : MY VÁM – VY NÁM. Žiaci sa zúčastnili workshopu s umeleckým kováčom Petrom Gurníkom.  Pod dohľadom skúseného  kováčskeho majstra mali žiaci možnosť si vyrobiť vlastný výrobok z kovu.

• Výtvarná súťaž „Najúžasnejšie zvieratko“

• Naša škola sa zapojila do výtvarnej súťaže „Najúžasnejšie zvieratko“. Slovensko je krajina bohatá na prírodné krásy a rozmanité biotopy plné zaujímavej fauny a flóry. Spoznať našu prírodu v ranom veku je základom pre to, aby sme ju po celý život mali radi, chránili ju a starali sa o ňu. Sme veľmi radi, že sme si mohli spríjemniť školské chvíle zhotovovaním výtvarných prác. Ďakujeme Kauflandu za organizáciu tejto súťaže.

• Svetový deň zdravej výživy

• Tak, ako každý rok, aj tento rok sa dňa 17.  októbra 2022 uskutočnila krásna celoškolská akcia  pod názvom „Svetový deň zdravej výživy“. Základnou myšlienkou tohto dňa je pripomenúť si, že zdravá výživa predstavuje symbol fyzickej, kultúrnej i genetickej pestrosti, oboznámiť sa s množstvom rozmanitého ovocia a zeleniny, ochutnať jedlá i nápoje pripravené rôznymi spôsobmi. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a spravili nám deň krajším, zaujímavejším a  chutnejším. Viac v našej galérii.

• V piatok 7. 10. 2022 sme na našej škole zorganizovali jesenné hry v prírode. Tento rok sme ich strávili cvičením a bicyklovaním  na  školskom dvore, prechádzkou v okolí rieky Poprad, hraním futbalu na ihrisku alebo pobytom na detskom ihrisku.  Krásna farebná jeseň nám poskytla slnečné počasie, a tak nám nič nebránilo užiť si tento „deň pohybu“  s úsmevom na tvári.